קרן השתלמות מנייתית של אנליסט

מה חשוב לדעת?

 

קרן השתלמות היא אחד ממכשירי החיסכון הפופולריים בישראל בזכות מספר יתרונות, ובעיקר משום שזהו אפיק חיסכון הוני לטווח בינוני שמאפשר ליהנות מהטבות מס  ואין הרבה כאלה. מדובר באפיק חיסכון לשכירים ולעצמאים, שבו אפשר במידה רבה "לרקוד על שתי החתונות", כלומר, ליהנות מחיסכון פטור ממס וגם מנזילות תוך 6 שנים.

מטבע הדברים, כאשר אנחנו חוסכים את כספנו בקרן השתלמות,  אנחנו מעוניינים שיהיו לה תשואות שיניבו רווחים גבוהים. לכן כדאי לדעת שיש מגוון מסלולי השקעה בקרנות השתלמות, והבחירה במסלול כזה או אחר תשפיע כמובן על הביצועים לאורך תקופת החיסכון ועל הסכום שיצטבר בעת הפירעון. חשוב לדעת, כי במידה שהעובד לא בחר תוך פרק זמן מסוים את קרן ההשתלמות אליה יופקדו הכספים, המעסיק יידרש לפתוח לו חשבון להפקדות בקרן השתלמות ברירת מחדל שיתכן ואינה הקרן המיטבית עבור החוסך.

בקרן ההשתלמות של אנליסט יש מגוון מסלולי השקעה, ממסלול כללי ועד מסלולים מתמחים באפיקי השקעה שונים כמו אג"ח או מניות. מגוון המסלולים נותן מענה לחוסכים שונים עם העדפות שונות ובתקופות שונות. בעוד שיש חוסכים שמעדיפים קרן השתלמות כמה שיותר סולידית, יש אחרים שמעדיפים שכספם ינוהל בקרן השתלמות שיש בה סיכוי גבוה יותר ופוטנציאל תשואה גבוה יותר כמו אנליסט השתלמות מניות שיש בה חשיפה של עד 100% למניות.

קרן השתלמות מנייתית של אנליסט – החוסכים מצביעים ברגליים

"להבדיל מהמסלול הכללי שבו הנכסים מושקעים גם במניות וגם באג"ח, קרן השתלמות שמתמחה במניות משקיעה את רב נכסיה רק בשוק המניות, הן בארץ והן בחו״ל", מסביר בני כהן, מנכ״ל בקבוצת אנליסט בית השקעות.

יתרונות המסלול הזה הוא בשילוב של מניות חו"ל עם מניות ישראליות וחשיפה לתוחלת התשואה של מניות. בנוסף, יש כאן שילוב בין מניות של הכלכלה החדשה לבין סקטורים מסורתיים.

לדברי כהן, רואים מגמה הולכת וגוברת של מעבר של כספים ממסלולים סולידיים של קרנות ההשתלמות למסלולים המתמחים במניות. "מתחילת 2021 אנחנו רואים מעבר של מאות מיליונים. יש לכך יותר מסיבה אחת. ראשית, ציבור החוסכים רואה שמסלולים המתמחים במניות מניבים תשואות גבוהות לאין שיעור ביחס למסלולים הסולידיים. שנית, סביבת הריבית האפסית והתשואות הנמוכות במסלולים הסולידיים".

מסלול מניות מתאים לחוסכים שמודעים לכל ההיבטים הכרוכים באפיק השקעה זה, לחוסכים שזה עבורם אפיק חיסכון נוסף ולא בלעדי ולחוסכים שיודעים שלא בהכרח יזדקקו לכסף תוך 6 שנים ויוכלו לחסוך לטווח ארוך יותר. מי שחוסך באפיק הזה נהנה מצד אחד מחשיפה מנייתית ומצד שני יכול לא למשוך את הכסף בתום 6 שנים ולנצל את הטבות המס (וכך למעשה הופך את החיסכון לחיסכון ארוך טווח).

כמובן, החוסכים מקבלים את ההחלטה על פי מגוון שיקולים, אך באנליסט ממליצים להתייעץ עם גורם מקצועי, על מנת שייראה את התמונה הרחבה ויבצע התאמה לצרכים האישיים של כל לקוח ולקוח.

ניתן לראות שקרנות השתלמות המתמחות במניות הניבו תשואה גבוהה יותר מקרנות השתלמות במסלולים אחרים הן בשנים האחרונות והן בטווחי זמן ארוכים. באנליסט מציגים תוצאות יפות עבור החוסכים במסלול המנייתי בקרן ההשתלמות, וזאת כתוצאה מניהול השקעות מושכל המתבסס על אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים. עם ניסיון של 35 שנה בתחום ההשקעות, בית ההשקעות אנליסט אימץ סטנדרט גבוה ומדיניות השקעות אחראית. לדברי כהן, מנהלי ההשקעות של אנליסט יחד עם אנשי המחקר של החברה מתמחים בתחומים שונים, הן בארץ והן בחו"ל. המומחים של אנליסט נמצאים עד יד על הדופק ומנווטים את ההשקעות בהתאם להתרחשויות ולניתוח מדויק של המתרחש בשוק ההון בארץ ובחו"ל בכל רגע ורגע.


* לאנליסט קופות גמל בע”מ זיקה למוצרים המנוהלים והמשווקים על ידה. אין לראות באמור בדף מידע זה משום ייעוץ או שיווק פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של כל אדם. המידע שמופיע לעיל הינו מידע תמציתי בלבד, ואין בו כדי למצות או להוות תחליף להוראות כל דין, רשות מוסמכת או נהלי החברה והוא רלבנטי למועד פרסומו.