קופת גמל מנייתית

מהם יתרונותיה ולמי היא מתאימה?

קופת גמל היא אחד מאפיקי החיסכון הנפוצים בישראל כבר שנים, ולא במקרה. מדובר בתוכנית חיסכון לטווח ארוך או בינוני, שמאפשרת לחסוך במגוון אפיקים ולקבל הטבות מס משמעותיות. בין אם אתם עצמאים ובין אם אתם שכירים, קופת גמל היא כלי יעיל לחיסכון פנסיוני. את הכספים המופקדים בקופה אפשר לפדות החל מגיל 60 ואילך, כאשר היתרון הבולט ביותר של קופת הגמל הוא הטבות המס שהחוסכים נהנים מהן.

בקופת הגמל יש מגוון מסלולי השקעה, בין אם מסלולים תלויי גיל ובין אם מסלולים המתמחים באפיקי השקעה מסוימים כמו מניות ואג"ח.

קופת גמל מנייתית של אנליסט

אחד המסלולים הבולטים של קופת הגמל באנליסט הוא אנליסט גמל מניות. למעשה, קופת גמל המתמחה במניות דומה למסלולים האחרים בקופת הגמל בזכויות ובתנאי החסכון לעמיתים. ההבדל הוא שקופת הגמל שמתמחה במניות משקיעה את רוב נכסיה במניות בארץ ובחו"ל.

לאור העליות בשווקי המניות בתקופה האחרונה, קופות הגמל המתמחות במניות הניבו תשואה גבוהה יותר משמעותית מהמסלולים האחרים, כך שברור מדוע  מסלול המניות מסקרן במיוחד.

לדברי בני כהן, מנכ"ל בקבוצת אנליסט בית השקעות, קיימת מגמה שהולכת ומתחזקת של מעבר למסלולים מתמחי מניות: "עשרות ואולי מאות מיליוני שקלים הועברו בשנה האחרונה, ויש לכך שתי סיבות מרכזיות: סיבה אחת היא שמסלולים המתמחים במניות הניבו תשואות גבוהות יותר ממסלולים אחרים. סיבה שנייה היא שציבור המשקיעים והחוסכים מחפש חלופה לסביבת הריבית האפסית שהמסלולים הסולידיים מציעים לו", אומר כהן.

מסלול אנליסט גמל מניות טומן בחובו יתרונות רבים, כמו חשיפה לתוחלת התשואה של המניות עצמן. יתרון נוסף הוא השילוב בין שוקי חו"ל עם השוק המקומי והשילוב בין מניות של כלכלה חדשה לבין מניות של סקטורים מסורתיים. כל אלה הופכים את התיק למגוון ומייצר פיזור של הסיכויים והסיכונים.

כמובן, כאשר אדם בוחר במסלול כזה, הוא צריך להביא בחשבון את התנודות שהוא עלול להיות חשוף להן. לכן, החוסכים שלהם מתאימה קופת גמל מנייתית של אנליסט הם חוסכים עם אופק לטווח ארוך. כאמור, קופת גמל ניתן לפדות רק אחרי גיל 60, כך שחוסכים יחסית צעירים שיודעים שיש לפניהם עוד שנים ארוכות של הפקדות, יכולים למצוא באפיק כזה מסלול המתאים להם יותר מאשר מסלולים סולידיים יותר.

בנוסף, המסלול הזה מתאים לחוסכים שזהו עבורם רובד נוסף ולא החיסכון הבלעדי והיחידי. גם מי שמייעד את הכספים ליורשיו יכול למצוא בקופת גמל מנייתית של אנליסט מענה טוב. חוסכים אלה הם בדרך כלל חוסכים מבוגרים יותר.

"אצלנו באנליסט, אנחנו מאמינים שהדבר הנכון הוא להיוועץ עם גורם מקצועי, שיראה את סך הנכסים של החוסך ויתכנן את הדברים בצורה נכונה לגיל פרישה", אומר כהן.

מה שבטוח, יש לבחור בגוף שיודע לנהל את הכסף, במיוחד כאשר מדובר בכסף שהחוסכים צפויים להיות תלויים בו אחרי גיל 60. כך, הם יוכלו לתת אמון בגוף שמנהל את הכסף ולישון בשקט בזמן שאנשי המקצוע יוצרים עבורם את התמהיל הנכון ונמצאים עם אצבע על הדופק בכל רגע.

כאשר מדובר בגוף שהוכיח את עצמו שוב ושוב, כמו אנליסט, אין ספק שהחוסכים יכולים להיות רגועים שכספם נמצא בידיים טובות.בית ההשקעות אנליסט נשען על ניסיון עשיר של 35 שנה בניהול השקעות ומחלקות מחקר גדולות, שמאפשרות לו להגיב במהירות למציאות המשתנה ולהפיק את המיטב עבור הלקוחות.


* לאנליסט קופות גמל בע”מ זיקה למוצרים המנוהלים והמשווקים על ידה. אין לראות באמור בדף מידע זה משום ייעוץ או שיווק פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של כל אדם. המידע שמופיע לעיל הינו מידע תמציתי בלבד, ואין בו כדי למצות או להוות תחליף להוראות כל דין, רשות מוסמכת או נהלי החברה והוא רלבנטי למועד פרסומו.