קופת גמל מניות חו"ל של אנליסט

יתרונות ומידע

מי מאתנו לא יודע שכדי ליהנות בגיל מבוגר מרמת חיים נאותה, עליו לדאוג לעצמו למקורות הכנסה מבעוד מועד? מאז ומתמיד, קופות הגמל היוו מכשיר חיסכון משמעותי לטווח ארוך בתיק הנכסים של החוסכים ושימשו כמקור הכנסה לעת פרישה. כידוע, קופות הגמל מיועדות לחוסכים עצמאים ושכירים והן מעניקות  הטבות מס משמעותיות.

בקופות הגמל יש מגוון מסלולי השקעה, בין אם מסלולים תלויי גיל ובין אם מסלולים המתמחים באפיקי השקעה שונים כמו אג"ח או מניות. המסלולים שונים זה מזה מבחינת תמהיל ההשקעות ויכולים להתאים לחוסכים שונים, החל מכאלה שיש להם אופק השקעה ארוך ולא מוטרדים מתנודתיות נקודתית חדה, ועד כאלה שמחפשים חיסכון לטווח בינוני עם אופי כמה שיותר סולידי. כמובן שככל שמרכיב המניות בקופה גדול יותר, כך פוטנציאל התשואה שלה גדול יותר.

מבין מגוון המסלולים בקופת הגמל של אנליסט, כדאי להכיר אתמסלול גמל מניות חו"ל. מדובר בקופת גמל שיש בה חשיפה של עד 100% למניות, רובן כמובן בחו"ל.

הקופה מתאימה למי שמעוניין בחשיפת החיסכון שלו לאפיק המניות, וכחלק מהפיזור של סך נכסיו הוא מעוניין שחלק זה יוקצה רק לחו"ל. "קופת גמל מניות חו"ל מיועדת לחוסכים שמעוניינים לפזר את ההשקעות שלהם", מסביר בני כהן, מנכ״ל בקבוצת אנליסט בית השקעות. "מדובר בפיזור גלובלי, כאשר השוק האמריקאי מהווה בו חלק מרכזי, ולצדו גם שוקי אירופה ואסיה. המטרה שלנו היא לתת פיזור מלא".

קופת גמל מנייתית של אנליסט – השקעה בסקטורים מגוונים

מעבר לפיזור הגיאוגרפי, באנליסט גמל מניות חו"ל שמים דגש גם על פיזור בין הסקטורים. המסלול משלב בין התחומים הצומחים לסקטורים מסורתיים יותר, ונותן חשיפה גם לשווקי אסיה בעלי צמיחה כלכלית גבוהה. החשיפה לנכסים מושגת באמצעות השקעה במישרין, בנגזרים, בתעודות סל, בקרנות נאמנות או בקרנות השקעה.

"אנחנו גם בוחנים סקטורים שונים", אומר כהן. "סקטור הפארמה, סקטור הנדל״ן, סקטור הטכנולוגיה, סקטור הבנקים וכו'. כל זאת על מנת לייצר פיזור נכון בשווקים הגלובליים".

אחד האתגרים שעמם מתמודדת אנליסט בהצלחה בניהול קופת הגמל המנייתית הוא שערי החליפין של המטבעות.

לדברי כהן, מכיוון שמדובר בקופת גמל שמשקיעה בשווקים הגלובליים, ניהול שערי המטבע הוא חלק מקבלת ההחלטות בניהול הכסף: "לשם כך אנחנו משתמשים במגוון מכשירים שמסייעים לנו לצמצם את החשיפה, במידה שאנחנו מחליטים שזה הדבר הנכון לעשות". ההחלטות מתקבלות על סמך נתונים שמציגה מחלקת המחקר הגדולה של אנליסט, אשר עוקבת אחר הסקטורים ואחרי התרחשויות ומנתחת את ההשלכות הצפויות.

כהן מדגיש, כי מדובר במסלול ייחודי הקיים באנליסט למעלה מ-15 שנה. "רוב בתי ההשקעות לא מציעים מסלול כזה, אנליסט מובילה את התחום ומציגה תוצאות טובות". לדבריו, רואים כיום מגמה גוברת של חוסכים שמחפשים פתרונות במסלולים דומים.

התשואות מושגות בזכות צוות המומחים המנוסה והמסור באנליסט ובזכות מדיניות ההשקעה המותאמת לתנאי השוק בכל רגע נתון. הצוות העוסק במלאכה מתמקד מדי יום ויום בניהול מיטבי של השקעת כספי הלקוחות במגוון אפיקים, אשר יוצרים יחד תמהיל מנצח שמוכיח את עצמו כל יום, כל חודש וכל שנה מחדש.


* לאנליסט קופות גמל בע”מ זיקה למוצרים המנוהלים והמשווקים על ידה. אין לראות באמור בדף מידע זה משום ייעוץ או שיווק פנסיוני ואין בו כדי להוות תחליף לייעוץ/שיווק פנסיוני המתחשב בנתוניו ובצרכיו המיוחדים של כל אדם. המידע שמופיע לעיל הינו מידע תמציתי בלבד, ואין בו כדי למצות או להוות תחליף להוראות כל דין, רשות מוסמכת או נהלי החברה והוא רלבנטי למועד פרסומו.